17:00 - 8:00
همه روزه
02166223116
02166223169
تهران- ﯾﺎﻓﺖ آﺑﺎد، ﺑﻠﻮار ﻣﻌﻠﻢ، ﺳﻪ راه ﺟﻮاد زﻧﺪﯾﻪ، ﻧﺒﺶ ﺧﯿﺎﺑﺎن زﻧﺪﯾﻪ

خبرنامه

ویروس کرونا

ویروس کرونا | کرونا ویروس چیست؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

ویروس کرونا ، کرونا ویروس (Coronavirus) که به آن بیماری کرونا 2019 (COVID-2019) نیز می گویند، یک خانواده بزرگی از ویروس است. ویروس کرونا می تواند باعث بیماری تنفسی مانند سرماخوردگی شود. تماس نزدیک با افراد آلوده خطر عفونت را افزایش می دهد. کرونا ویروس هوازی نیست و از طریق هوا به انسان منتقل نمی شود بلکه از طریق ارتباط و یا بزاق انسان و قطرات آب دهان می تواند به انسان منتقل شود.


ویروس کرونا در بین حیوانات در سراسر جهان رایج است، اما به ندرت برخی از این ویروس ها می توانند از حیوانات به انسان منتقل شده و انسان را آلوده و به خطر اندازند. علائم کرونا ویروس معمولاً متوسط تا خفیف است. گاهی این ویروس ها می توانند سبب بیماری های دستگاه تنفسی تحتانی مانند ذات الریه و برونشیت شوند.

 

منشا بیماری کرونا ویروس:

نخستین بار این ویروس در ووهان چین در بین افرادی که یک غذای محلی دریایی خورده بودند گزارش شد، بنابراین می توان گفت احتمالاً این بیماری از حیوان به انسان منتقل شده است. محققان دریافته اند که نزدیکترین ویروس به ویروس موجود در خفاش ها است. اما با توجه به اینکه هیچ خفاشی در بازار غذاهای دریایی هوانا فروخته نشده است، نشان می دهد حیوان دیگری می تواند ناقل این بیماری باشد.

نکته: سازمان بهداشت جهانی (WHO) اظهار داشته است که ویروس کرونا تهدیدی جدیدی برای جهان به شمار می رود و شیوع ویروس کرونا، نگرانی بین المللی را برانگیخته است. این سازمان همچنین اعلام کرده است که در کشورهایی که سیستم بهداشتی فقیرتری دارند، ویروس به سرعت در حال گسترش است که یک عامل اصلی نگرانی است.

 

آیا امکان انتقال کرونا ویروس بین افراد وجود دارد؟

بله، این ویروس در کشور چین و سایر کشورها از یک شخص آلوده به شخص دیگر در حال گسترش است.

 

راه های انتقال ویروس کرونا:

خطر عفونت بستگی به تماس با افراد آلوده دارد. ویروس کرونا می تواند از طریق تماس مستقیم قطرات تنفسی فرد آلوده پخش شود (ذرات ویروسی ناشی از سرفه و عطسه) ، لمس شخص (دست دادن) ، تماس با سطح آلوده به ویروس و سپس لمس دهان، بینی و چشم قبل از شستن دستها و به ندرت می تواند از مدفوع آلوده منتقل شود. تمامی کسانی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند از طریق فاصله یک یا دو متری با بیماران در ارتباط بوده اند. بنابراین افراد آلوده به ویروس Corona در بین سایر افراد رفت و آمد نکنند تا به نحوی بتوان از میزان انتقال این ویروس به اشخاص دیگر جلوگیری نمود.

 

راه های پیشگیری از انتقال کرونا ویروس:

افراد مبتلا به بیماری شبیه آنفولانزا یا سرماخوردگی (تب، سرفه و تنگی نفس) بهتر است به دکتر مراجعه کنند و از حضور در اماکن شلوغ و پر تردد، دست دادن و روبوسی خودداری کنند. در هنگام عطسه یا سرفه جلوی دهان خود را با دستمال یا آرنج خم شده خودتان بگیرید و دستمال را داخل سطل دربسته بیاندازید.

رعایت نکات بهداشتی از جمله موارد مهم در جهت پیشگیری این بیماری است. شست و شوی مرتب دست ها با آب و صابون یا ژل ضد عفونی الکل دار و پرهیز از دست دادن و روبوسی الزامی می باشد.

 

راه های پیشگیری از انتقال کرونا ویروس

 

 

 

1000 کاراکتر باقیمانده است


Firefighting-logo.png

ﯾﺎﻓﺖ آﺑﺎد، ﺑﻠﻮار ﻣﻌﻠﻢ، ﺳﻪ راه ﺟﻮاد زﻧﺪﯾﻪ، ﻧﺒﺶ ﺧﯿﺎﺑﺎن زﻧﺪﯾﻪ، پ 106، طبقه 4، واحد 10.
02166223169 :ﺷﻤﺎره ﺗﻤﺎس 
09194782491
02166223116
:ﺷﻤﺎره ﻓﮑﺲ
ایمیل : gbparsco@gmail.com

برای مشاوره آنلاین در واتساپ کلیک کنید ویا با شماره های ما تماس بگیرید

چت در واتساپ
Close and go back to page

Search