HAVE ANY QUESTIONS? CLICK HERE
8:00 - 17:00
همه روزه
02166223169
02166223116
تهران- ﯾﺎﻓﺖ آﺑﺎد، ﺑﻠﻮار ﻣﻌﻠﻢ، ﺳﻪ راه ﺟﻮاد زﻧﺪﯾﻪ، ﻧﺒﺶ ﺧﯿﺎﺑﺎن زﻧﺪﯾﻪ

بلاگ

بوستر پمپ آتش نشانی

بوستر پمپ آتش نشانی | پمپ آتش نشانی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

بوستر پمپ آتش نشانی ، شبکه های آبرسانی شهری و یا شهرک های صنعتی قادر به تأمین فشار و میزان آب مورد نیاز تجهیزات سیستم های اطفاء حریق در ساختمان ها نیستند. بنابراین، از یک پمپ آتش نشانی سانتریفیوژ یا همان گریز از مرکز برای تأمین آب مورد نیاز تجهیزات سیستم اطفای حریق اتوماتیک آبی ساختمان ها ( جعبه های آتش نشانی و اسپرینکلرها ) استفاده می شود.


پمپ آتش نشانی

پمپ های آتش نشانی انواع و اندازه های مختلفی دارند که می توانند بحرانی ترین بخش تجهیزات آتش نشانی باشند که در یک ساختمان نصب می شوند. سیستم پمپ آتش نشانی به طور مداوم با فشار لازم برای مواقع اضطراری و آتش سوزی در مدار در حال انجام است. می توان فشار را توسط تقویت کننده پمپ آتشنشانی افزایش داد، اما امکان تغییر زیاد در آن وجود ندارد. در صورتی که آب شهری بتواند میزان دبی لازم برای سیستم های آتش نشانی را تأمین کند، می توان از بوستر پمپ آتش نشانی برای افزایش فشار استفاده کرد. در غیر این صورت باید از مخازن ذخیره آب در ورودی بوستر پمپ استفاده شود. پمپ ها با برق دیزل اداره می شوند. برای جلوگیری از قطع برق هنگام آتش سوزی، سیستم پمپ آتش نشانی باید به سیستم ژنراتور ساختمان وصل شود.
بوستر پمپ های آب با دقت در ثابت نگه داشتن فشار خروجی در دو نوع دور ثابت و متغیر (هوشمند) ساخته می شوند. بوستر پمپ های آتش نشانی معمولاً به صورت ثابت تولید می شوند.
محاسبات فشار و دبی مورد نیاز مطابق با مقررات ملی ساختمان و سازمان آتش نشانی توسط مهندسین مشاور انجام می شود. پمپ های آتش نشانی مطابق با استانداردهای جهانی UL و FM ذکر شده اند.


طراحی بوستر پمپ آتش نشانی

ظرفیت بوستر پمپ بستگی به میزان لوازم اطفاء حریق مورد استفاده شده در ساختمان دارد. در هر سیستم آتش نشانی، دو پمپ، یکی به عنوان پمپ اصلی و دیگری به عنوان پمپ پشتیبان یا رزرو توسط کلکتورهایی به صورت موازی، برای افزایش هد به مدار اضافه می شوند. از پمپ جوکی می توان برای تأمین فشار جزئی به دلیل نشت آب در شبکه لوله کشی در بوستر پمپ آتشنشانی استفاده کرد. هر پمپ باید به تنهایی قادر به تأمین آب مورد نیاز سیستم اطفاء با کمترین مصرف انرژی و بالاترین راندمان باشد. در صورت بروز مشکل و خرابی برای یک پمپ، هیچ مشکلی در کار سیستم ایجاد نخواهد شد و پمپ دیگر قادر به تأمین آب مورد نیاز سیستم اطفا حریق خواهد بود. پمپ های جوکی دارای فشاری برابر با پمپ های اصلی هستند و دبی آنها کمتر از میزان دبی پمپ های اصلی لازم برای آبپاش است.
طراحی و ساخت پمپ های تقویت کننده باید مطابق با استانداردهای NFPA20 باشد. این قوانین برای نصب و راه اندازی پمپ های تقویت کننده، موتورهای محرکه، کنترلرها و اجزای کمکی آن را مطرح می شود.
در بوستر پمپ های آتش نشانی ایمنی و اندازه گیری فشارهای کل خروجی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مطابق با این استاندارد، بوستر پمپ های آتش نشانی باید به صورت دوره ای سرویس شوند تا در اثر توقف طولانی مدت از قفل خود بخودی سیستم جلوگیری شود.  
بوستر پمپ های آتشنشانی اطفای حریق در ساختمان های S3 باید دارای تأییدیه آتش نشانی باشند.


اندازه مناسب بوستر پمپ آتش نشانی:

یک بوستر پمپ آتش نشانی باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند آب کافی (جریان و فشار) را برای حداکثر جریان مورد نیاز برای هر آبپاش با یک سیستم سیلابی و همچنین منبع اضافی (شیلنگ آتش نشانی) برای نیازهای اطفاء حریق را تأمین نماید.


اجزاء بوستر پمپ ها:

•    پمپ
•    کلکتور ورودی و خروجی
•    شاسی مادر یا شاسی اصلی
•    اتصالات
•    تابلو برق
•    منبع دیافراگمی

برای اینکه پمپ ها بتوانند کارکرد درستی داشته باشند باید راه اندازی، مونتاژ و تنظیمات مربوط به plc به درستی انجام شود.


موارد استفاده از بوستر پمپ های آتش نشانی:

•    ساختمان های مختلف مانند برجها، مدارس، بیمارستان ها، مسکونی
•    مصارف کشاورزی آبیاری و کشاورزی
•    تعمین آب کارخانجات و صنایع
•    ...


بوستر پمپ خانگی: نمونه ای از بوستر پمپ های آتش نشانی که به طیف گسترده ای از مصارف به فروش میرسد.


قیمت بوستر پمپ آتش نشانی: با توجه به نوع، انتخاب پمپ، اتصالات مورد نیاز و درخواست کارفرما تعیین و ارائه می شود.


نحوه محاسبه بوستر پمپ آتش نشانی: روش محاسبه بستگی به طرح صورت گرفته و بررسی نقشه های موجود دارد. همچنین صرف و صلاح کارفرما نیز در تمامی جوانب در نظر گرفته می شود.


محاسبه پمپ آتش نشانی: توسط مهندسین مجرب و آموزش دیده انجام می شود.

 


شرکت گرمایش برودت پارس با بهره گیری از دانش فنی و متخصصان آموزش دیده در کلیه مراحل آماده ارائه مشاوره آتش نشانی قبل از انتخاب و خرید بوستر پمپ آتش نشانی، ساخت، تولید، نصب و راه اندازی و خدمات پس از فروش با کمترین قیمت و مارک های معتبر آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید از طریق کامنت با ما در میان بگذارید، یا با ما تماس بگیرید.

محسن
سلام جناب مهندس
وقت بخیر
ببخشید سیستم های اتشنشانی شامل چه مواردی می شوند؟

گرمایش برودت پارس
سلام، سپاس از شما
سیستم های آتش نشانی (اعلام و اطفای حریق) شامل سه روش سیستم آتش نشانی خشک، سیستم آتش نشانی تر و سیستم آتش نشانی ترکیبی می باشد.
در سیستم های آتش نشانی خشک لوله های این سیستم در حالت معمول خشک هستند و در هنگام بروز حریق فقط نیروهای آتش نشانی می توانند با متصل نمودن شیلنگ به ماشین آتش نشانی اقدام به کنترل و مهار حریق نمایند. اما سیستم های آتش نشانی تر برای تمامی ساکنین قابل استفاده هستند و با باز کردن شیرتوسط هر شخصی، آب از لوله ها خارج می شود. سیستم های های آتش نشانی ترکیبی نیز همانگونه که از نام آنها پیداست حاصل ترکیب دو نوع سیستم آتش نشانی خشک و تر می باشند که با توجه به نوع کاربری و میزان خطرپذیری در ساختمان اجرا می شوند.
توضیحات کامل در خصوص سیستم های آتش نشانی در مقاله مربوط به سیستم آتش نشانی ساختمان بیان شده است. در صورت نیاز به مقاله به اطلاعات بیشتر به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

قبادی
وقت بخیر
میشه لطفاً بفرمایید منظور از FM چیست؟

گرمایش برودت پارس
استاندارد جهانی FM ، واحد فنی مستقل Factory-Mutual-Insurance است که تاییدیه عملکرد برای سیستم ها و تجهیزات باریسک بالا را صادر می کند.
در پمپ های آتش نشانی ، تاییدیه FM جزء الزامات و نیازهای NFPA است. معمولاً وجود تاییدیه FM نشان دهنده ی آن است که محصول نسبت به محصولات مشابه از کیفیت خیلی بالاتری برخوردار است.

قبادی
ممنون میشم اگه یه توضیح مختصری هم درخصوص Nfpa20 بیان نمایید.
گرمایش برودت پارس
استاندارد NFPA20 ، استانداردی در رابطه با پمپ های آتش نشانی است. این استاندارد قوانینی در جهت نصب و عملکرد پمپ ها، موتورهای محرکه، کنترلرها و اجزای کمکی آنها دارد.
شریفی
حجم مخزن ذخیره آب چگونه سنجیده می شود.
گرمایش برودت پارس
حجم مخزن ذخیره آب با توجه به شرایط سیستم اطفای حریق ساختمان سنجیده می شود.

1000 کاراکتر باقیمانده است


Firefighting-logo.png

ﯾﺎﻓﺖ آﺑﺎد، ﺑﻠﻮار ﻣﻌﻠﻢ، ﺳﻪ راه ﺟﻮاد زﻧﺪﯾﻪ، ﻧﺒﺶ ﺧﯿﺎﺑﺎن زﻧﺪﯾﻪ، پ 106، طبقه 4، واحد 10.
02166223169 :ﺷﻤﺎره ﺗﻤﺎس 
09194782491
02166223116
:ﺷﻤﺎره ﻓﮑﺲ
ایمیل : info@gbpars.com

Whatsapp Premium

برای مشاوره آنلاین در واتساپ کلیک کنید ویا با شماره های ما تماس بگیرید

چت در واتساپ
Close and go back to page

Search