17:00 - 8:00
همه روزه
02166223116
02166223169
تهران- ﯾﺎﻓﺖ آﺑﺎد، ﺑﻠﻮار ﻣﻌﻠﻢ، ﺳﻪ راه ﺟﻮاد زﻧﺪﯾﻪ، ﻧﺒﺶ ﺧﯿﺎﺑﺎن زﻧﺪﯾﻪ

ویدیو آموزشی

دلیل استفاده از سیستم مدیریت دود (تهویه دود)

دلیل استفاده از سیستم مدیریت دود (تهویه دود)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

دلیل استفاده از سیستم مدیریت دود (تهویه دود) ، سیستم های تهویه دود سیستم های ایمن زندگی برای تسهیل در فرار ایمن افراد از ساختمان در زمان حریق و جهت مبارزه با آتش در مراحل اولیه آتش سوزی، طراحی و اجرا می شوند. 

کنترل و تخلیه دود ناشی از حریق در فضاهای مختلف، طرحی برای جلوگیری و کاهش تلفات انسانی و ایجاد مسیری ایمن و بدون دود برای فرار افراد و کمک به آتش نشانان برای دستیابی به نقاط حریق است. دریچه های دود در این سیستم در ابتدایی ترین شکل، روزنه هایی مانند پنجره ها هستند که مسیر فرار دود و هوای گرم را فراهم می کنند. وقتی آتش و یا دود در ساختمان توسط سیستم های تهویه دود شناسایی شود، دریچه ها باز و دود حاصل از حریق از ساختمان خارج می شود.

در ساختمان های شلوغ و پر رفت و آمد مانند هتل ها، بیمارستان ها، مجتمع های تجاری و ... به دلیل ارتباط فضاها با یکدیگر از طریق راهروها، پله های برقی و ... استفاده از سیستم تهویه و تخلیه دود از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا در صورتیکه حریقی در ساختمان رخ دهد به سرعت منجر به گسترش و پخش حریق به طبقات و قسمت های دیگر ساختمان می شود. همانطور که میدانید استنشاق دود حاصل از حریق باعث تلفات جانی میگردد. بنابراین نصب و تجهیز ساختمان ها به سیستم تهویه دود علاوه بر اینکه تلفات جانی و گروه اطفاء حریق را به حداقل میرساند، در حفظ ساختار و معماری ساختمان نیز تأثیر زیادی دارد. 

در نتیجه دلایل استفاده از سیستم مدیریت دود به شرح زیر است:

  1. حفظ جان انسان ها
  2. افزایش مدت زمان تخلیه ایمن برای ساکنین
  3. کاهش گسترش دود
  4. کمک به آتش نشانها
  5. کاهش خطرات انفجار
  6. جلوگیری از آسیب به سازه با کاهش دما
  7. حفاظت از تجهیزات

 

ایمنی شما برای ما مهم است، خدمات شرکت گرمایش برودت پارس مطابق با استانداردهای مورد نیاز ایمنی و آتش نشانی، نصب و راه اندازی می شود. بنابراین شرکت "گرمایش برودت پارس" با دارا بودن صلاحیت از سازمان آتش نشانی تهران آماده ارائه خدمات زیر به شما کارفرمایان عزیز می باشد.

مشاوره آتش نشانی و پیگیری و اخذ تاییدیه از سازمان آتش نشانی

طراحی، نظارت، اجرای سیستم های اعلام، اطفاء حریق و تهویه و اگزاست فن

فروش تجهیزات آتش نشانی

و...

از شما همراهان عزیز خواهشمندیم در صورت داشتن هر گونه سوال به بخش نظرات مراجعه کرده و یا از طریق تماس تلفنی با ما در ارتباط باشید.

1000 کاراکتر باقیمانده است


Firefighting-logo.png

ﯾﺎﻓﺖ آﺑﺎد، ﺑﻠﻮار ﻣﻌﻠﻢ، ﺳﻪ راه ﺟﻮاد زﻧﺪﯾﻪ، ﻧﺒﺶ ﺧﯿﺎﺑﺎن زﻧﺪﯾﻪ، پ 106، طبقه 4، واحد 10.
02166223169 :ﺷﻤﺎره ﺗﻤﺎس 
09194782491
02166223116
:ﺷﻤﺎره ﻓﮑﺲ
ایمیل : gbparsco@gmail.com

برای مشاوره آنلاین در واتساپ کلیک کنید ویا با شماره های ما تماس بگیرید

چت در واتساپ
Close and go back to page

Search