HAVE ANY QUESTIONS? CLICK HERE
17:00 - 8:00
همه روزه
02166233275
02166223116
تهران- ﯾﺎﻓﺖ آﺑﺎد، ﺑﻠﻮار ﻣﻌﻠﻢ، ﺳﻪ راه ﺟﻮاد زﻧﺪﯾﻪ، ﻧﺒﺶ ﺧﯿﺎﺑﺎن زﻧﺪﯾﻪ

خبرنامه

فعالیت زنان در اتش نشانی

استخدام زنان آتش نشانی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

استخدام زنان آتش نشانی ، آتش نشانی جزء مشاغل بسیار دشوار و نیازمند مقاومت و نیروی جسمانی زیادی است، لذا هر شخصی از عهده انجام آن بر نمی آید. بیشتر مردم کار آتش نشانی را مختص آقایان می دانند، با این وجود اشتیاق زنان جهت خدمت رسانی در آتش نشانی، از طریق فراخوان آزمون های استخدامی آشکار شد.


راهیابی زنان به عرصه آتش نشانی

وجود برخی دلایل از جمله نداشتن پوشش مناسب زنان حادثه دیده در یک سری از حوادث باعث شد، در سال 1385 فراخوانی در آتشنشانی جهت حضور زنان در این حرفه مطرح شود و سازمان آتش نشانی کرج برای اولین بار آگهی استخدام زنان آتش نشانی را منتشر کرد. آموزش به زنان آتش نشان اولین بار در سال 1388 آغاز شد ولی متأسفانه تا به امروز از این زنان در عملیات آتش نشانی استفاده نشده است.

 

عقاید مردم نسبت به آتش نشانی

باور مردم جامعه به اینکه شغل اتشنشانی فقط مختص آقایان می باشد کاملاً اشتباه است. آتش نشانی شغل بسیار سختی است که جان انسان را تهدید می کند، ولی با همه اینها شغل آتش نشانی یک فعالیت گروهی است که در این گروه هر فردی وظیفه و مسئولیت تعریف شده خود را دارد. در نتیجه همه آتش نشانان با فعالیت گروهی یک هدف واحد را دنبال می کنند.

 

وظایف زنان در آتش نشانی

شغل آتش نشانی فقط محدود به شرکت در عملیات اطفاء حریق نمی شود، بلکه حوادث دیگری از جمله گیر کردن افراد در آسانسور، عملیات خودکشی، گیر کردن حلقه در انگشت و حتی کمک به افراد در حوادث گوناگون دیگری، جزء وظایف آتش نشانی می باشد. وجود زنان در بیشتر عملیات ضروری می باشد (خصوصاً از نظر روانی)، تا بتوانند سریعتر و به راحتی به هم جنس های خود کمک کنند.
در این حرفه لازم نیست کسی وارد آتش شود. ابتدا عملیات اطفاء حریق و سرد کردن آتش از بیرون و با تلاش های فراوان آتش نشانان انجام میگردد. حتماً زنان نباید در مرحله اطفاء فعالیت کنند، بخش هایی مثل فرماندهی عملیات، کم و زیاد کردن فشار آب و ... هر کدام می تواند وظایف یک شخص باشد که زنان می توانند در این بخش ها فعالیت داشته باشند.

 

فعالیت زنان در آتش نشانی

•    بیشتر زنان در قسمت اداری سازمان آتش نشانی مشغول به کار هستند.
•    عده ای محدود در عملیاتها شرکت می کنند.
•    زنان آموزش دیده در اتش نشانی به تدریس و آموزش در فرهنگسراها، مدارس و... مشغول می باشند. که این کار نیز مستلزم نیاز به آموزش صحیح و حتی شرکت در عملیات جهت مشاهده دقیق فعالیت ها می باشد، تا بتوانند آموزش جامع و دقیق را به دیگران انتقال دهند.

 

نتیجه گیری

اینکه زنان از توانایی جسمی بالایی برخوردار نیستند و یا محدودیت های فرهنگی نمی تواند دلیل قانع کننده ای برای عدم حضور زنان در اتش نشانی باشد.
با توجه به مطالب فوق لزوم وجود زنان و عملکرد مناسب حضور زنان در حرفه آتش نشانی، نکته ای است که باید توسط کارشناسان مورد بررسی دقیق و برای مسئولان مربوطه تشریح شود. امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد حضور زنان آتش نشان در تهران باشیم.
benyamin
زنده باد دلاور
gbpars
سپاسگزارم دوست عزیز.

1000 کاراکتر باقیمانده است


Firefighting-logo.png

ﯾﺎﻓﺖ آﺑﺎد، ﺑﻠﻮار ﻣﻌﻠﻢ، ﺳﻪ راه ﺟﻮاد زﻧﺪﯾﻪ، ﻧﺒﺶ ﺧﯿﺎﺑﺎن زﻧﺪﯾﻪ، پ 106، طبقه 4، واحد 10.
02166233275 :ﺷﻤﺎره ﺗﻤﺎس 
09194782491
02166223116
:ﺷﻤﺎره ﻓﮑﺲ
ایمیل : gbparsco@gmail.com

Whatsapp Premium

برای مشاوره آنلاین در واتساپ کلیک کنید ویا با شماره های ما تماس بگیرید

چت در واتساپ
Close and go back to page

Search