17:00 - 8:00
همه روزه
02166223116
02166223169
تهران- ﯾﺎﻓﺖ آﺑﺎد، ﺑﻠﻮار ﻣﻌﻠﻢ، ﺳﻪ راه ﺟﻮاد زﻧﺪﯾﻪ، ﻧﺒﺶ ﺧﯿﺎﺑﺎن زﻧﺪﯾﻪ

خبرنامه

تجهیزات سازمان آتش نشانی تهران مایه مباهات منطقه است

تجهیزات سازمان آتش نشانی تهران مایه مباهات منطقه است

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

تجهیزات سازمان آتش نشانی تهران مایه مباهات منطقه است ، به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران وضعیت تجهیزات آتش نشانی مطلوب است و علاوه بر تجهیزات آتش نشانی معیشت نیروهای آتش نشانی نیز باید در اولویت قرار گیرد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: ما هرگز نمی توانیم ادعا کنیم در سازمان آتش نشانی تهران هیچ گونه کمبودی نداریم، با توجه به گسترش شهرها، ساختمان های بلند، افزایش جمعیت، معابر و وسایل نقلیه، تجهیزات آتش نشانی نیز باید به روز شود. اما در حال حاضر سازمان آتش نشانی تهران از نظر تجهیزات وضعیت خوبی دارد. کمیته فنی این سازمان وضعیت را رصد می کند و از این نظر شرایط خوبی داریم. سازمان آتش نشانی تهران از نظر تجهیزات آتش نشانی و امکانات جزء بهترین ها بوده و این خود مایه مباهات است.

ایشان با تاکید بر اینکه در این سازمان هر کجا نیاز به تغییر و افزودن کالا باشد به سرعت اضافه می شود، اما برای ایمنی یک شهر، ایمنی ساختمان ها، بافت های فرسوده، ایستگاه های آتش نشانی و ... نیز اهمیت دارد.

و با اشاره به اهمیت ایمنی ساختمان ها فرمود: میزان اقدامات انجام شده در خصوص ایمنی ساختمان ها باید بازنگری شود، علاوه بر این باید ارزیابی کرد در دهه اخیر چه میزان از بافت های فرسوده مرمت شده و چه مقدار از معابر قدیمی با عرض حدود 2 متر بازگشایی و اصلاح شده است.

ملکی بالا رفتن فرهنگ ایمنی را حیاتی دانست و فرمود: همکاری رسانه ها و وزارت آموزش و پرورش با سازمان آتش نشانی در افزایش فرهنگ ایمنی کشور حیاتی است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با بیان اینکه در صورت وقوع حادثه تجهیزات آتش نشانی مورد توجه قرار می گیرد، افزود: متأسفانه اقدامات اساسی در این زمینه صورت نگرفته است و باید دید که آیا دستمزد این کار ساخت آنگونه که باید پاسخگوی معیشت کارکنان سازمان آتش نشانی است یا خیر. سختی کار و بازنشستگی آتش نشانان تمایل آنها به خدمت را افزایش می دهد، هر چند پیش از این نیز آتش نشانان ثابت کرده بودند که بی هیچ امکاناتی برای هموطنان خود جانفشانی می کنند، تعداد شهدای این سازمان نیز گویای این موضوع است.

وی با تاکید بر اینکه آتش نشانان هیچ گاه به مسائل مالی توجه نکرده اند، گفت: این در حالی است که برخی از آتش نشانان به دلیل شرایط سخت اقتصادی حاشیه نشین شده اند. بنابراین علاوه بر توجه به تجهیزات آتش نشانی، باید به آتش نشانان و نیروها نیز توجه شود. تا بتوانند با ابزار لازم کار کنند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: خوشبختانه تجهیزات آتش نشانی خوب است اما انتظارات ما از مدیران شهری و شورای شهر باقی است. در دوره های گذشته هر چند تمامی درخواست های سازمان آتش نشانی برآورده نمی شد، اما در حد توان با این سازمان همکاری کردند. انتظارات بیشتر است، زیرا برای تهیه و خرید تجهیزات نباید ماه ها و حتی سالها منتظر بودجه و اعتبار، گمرک و مالیات باشیم. نه تنها در تهران بلکه در تمامی آتش نشانی های کشور باید امکانات فراهم شود و معیشت نیروها در اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به تجهیزات مورد نیاز برای ساختمان های بلند مرتبه و ارتفاع بلندترین نردبانهای کشور عنوان کرد: حدود 40 نردبان در تهران وجود دارد و بعید است در کل کشور به اندازه تهران نردبان موجود باشد. بلندترین نردبان 64 متر است، در تهران نردبانهایی با ارتفاع 64-30 متر داریم، که 21 طبقه را پاسخگو است. تمامی سازمان های آتش نشانی دنیا با ساختمان های بسیار بلند مانند ساختمان های 50 طبقه مشکل دارند و نردبانها پاسخگوی این ساختمان ها نیستند. بنابراین باید به ایمن سازی خود ساختمان ها توجه شود، تا در صورت بروز حادثه بتوان آن را کنترل کرد. گفتنی است نردبانهای تهران تا 18 طبقه را نیز عملیات داشتند و پاسخگوی 20 طبقه نیز هستند.

ملکی همچنین درباره طرح آموزش ایمنی ساکنان 999 برج مسکونی شهر تهران توضیح داد: در این طرح قبلاً افراد با حضور در سرای محله ها و ایستگاه های آتش نشانی و سپس حضور در برج ها و حتی ساختمان های 7 طبقه آموزش دیدند. اما اکنون به دلیل شیوع ویروس کرونا نیمه تعطیل است.

ملکی در پایان افزود: با بهبود کرونا، بحث های آموزشی از سر گرفته می شود.

1000 کاراکتر باقیمانده است


Firefighting-logo.png

ﯾﺎﻓﺖ آﺑﺎد، ﺑﻠﻮار ﻣﻌﻠﻢ، ﺳﻪ راه ﺟﻮاد زﻧﺪﯾﻪ، ﻧﺒﺶ ﺧﯿﺎﺑﺎن زﻧﺪﯾﻪ، پ 106، طبقه 4، واحد 10.
02166223169 :ﺷﻤﺎره ﺗﻤﺎس 
09194782491
02166223116
:ﺷﻤﺎره ﻓﮑﺲ
ایمیل : gbparsco@gmail.com

برای مشاوره آنلاین در واتساپ کلیک کنید ویا با شماره های ما تماس بگیرید

چت در واتساپ
Close and go back to page

Search