HAVE ANY QUESTIONS? CLICK HERE
17:00 - 8:00
همه روزه
02166233275
02166223116
تهران- ﯾﺎﻓﺖ آﺑﺎد، ﺑﻠﻮار ﻣﻌﻠﻢ، ﺳﻪ راه ﺟﻮاد زﻧﺪﯾﻪ، ﻧﺒﺶ ﺧﯿﺎﺑﺎن زﻧﺪﯾﻪ

بلاگ

توپ اطفای حریق

توپ اطفای حریق | توپ ضد انتشار حریق

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

توپ اطفای حریق ، یا همان توپ ضد انتشار حریق یکی از تجهیزات آتش نشانی جدید و بسیار پر کاربرد اطفای حریق است. تمامی افراد بدون نیاز به آموزشی خاص به راحتی می توانند در زمان آتش سوزی از این توپ استفاده نمایند. توپ ضد انتشار حریق وسیله ای کروی شکل و شبیه به توپ است. جنس رویه این توپ اطفاء از یونولیت، ضد آب و داخل آن با پودر خاموش کننده مخصوص و گاز پر شده است. توپ ضد انتشار حریق مجهز به حسگر دما و شعله آتش است.


خاموش کننده توپی:

در زمان آتش سوزی خاموش کننده توپی به داخل آتش پرتاب می شود، با برخورد به شعله آتش پس از 3 ثانیه خاموش کننده فعال و ماده اطفایی از توپ خارج و شعله را خفه می کند، در نتیجه آتش مهار می گردد. ماده اطفایی این توپ زرد و بدون بو است. این توپ را می توان در مناطقی که ریسک آتش سوزی در آنجا زیاد است مانند: آشپزخانه، نزدیک مدارهای جریان برق، نزدیک شومینه و ... قرار داد، تا در موقع حریق به راحتی قابل دسترس باشند و یا در صورت تماس با شعله بدلیل دارا بودن صدایی به اندازه 138 دسیبل (قابل شنیدن) به عنوان آژیر و یا آلارم هشدار حریق در نظر گرفته شوند. توپ ضد حریق برای خاموش کردن کلاس حریق A،B،C،E مناسب می باشد. طول عمر مفید این گوی 5 سال، بدون نیاز به کارهای تعمیر، نگهداری و بازرسی است.

از جمله مزیتهای این توپ می توان به سبک بودن آن اشاره نمود. وزن این توپ اطفا کمتر از 1.5 کیلوگرم است. بدلیل سبک بودن آن هر شخصی حتی کودکان به راحتی می توانند آن را حمل کنند. لازم به ذکر است که توپ اطفاء حریق بدلیل نداشتن مواد مضر هیچگونه خطری برای محیط زیست و انسان ها ندارد. در زمان حریق با برداشتن توپ اطفاء و پرتاب آن به سمت آتش در عرض 3 ثانیه توپ فعال می شود. توپ ضد حریق در برابر ضربه و یا سقوط از ارتفاع و در برابر سرما مقاوم است. به منظور جلوگیری از گسترش حریق، می توان توپ های اطفای حریق را به گونه ای در مناطق پر خطر مانند: پست های برق، موتورهای مولد نیرو، مخازن و انبارهای نگهداری مواد پر خطر شیمیایی و ... ، مناطق پر اهمیت مانند: محل نگهداری اسناد، محل قرارگیری سرورها و رک ها، تجهیزات مخابراتی و ... و نقاط عمومی و عادی مانند: شرکت ها، سازمان ها، آپارتمان ها، قسمت های مختلف ادارات و ... قرار داد، تا در صورت آتش سوزی این توپ به صورت خودکار و اتوماتیک، بدون نیاز به اپراتور آتش را خاموش و از گسترش آن جلوگیری نماید.

توپ آتش خاموش کن به عنوان یک آتش خاموش کن اتوماتیک و هوشمند دارای عملکرد مناسب و مفید است و تمامی معیارهای یک آتش خاموش کن را دارد. درصد خطای این وسیله اطفایی برخلاف تجهیزات اطفاء حریق دیگر نزدیک به صفر می باشد. به عنوان مثال ممکن است در صورت استفاده از کپسول های آتش نشانی ، خاموش کننده در دمای پایین و سرد به درستی عمل نکند و یا افراد بدلیل استرس بالا در زمان مواجهه با حریق طرز استفاده از خاموش کننده را فراموش کنند. خاموش کننده توپی از نظر اقتصادی نسبت به سایر خاموش کننده مقرون به صرفه تر می باشد، زیرا نیاز به تعمیر، تست، نگهداری، شارژ، هزینه نصب و راه اندازی ندارد. همچنین عدم آسیب رسانی و تخریب محیط، ساختمان، اسناد و مدارک بر خلاف سایر لوازم اطفا حریق از جمله مزایای این خاموش کننده محسوب می شود. 

گرمایش برودت پارس
قیمت آتش خاموش کن ها بستگی به برند و حجم آتش خاموش کن دارد. در حال حاضر با توجه به وضعیت اقتصادی قیمت دقیقی نمی توان ارائه کرد.
رضا
توپ اطفا حریق Rufo در چه جاهایی استفاده میشه
گرمایش برودت پارس
توپ ضد حریق Rufo دارای استاندارد اروپا (CE) است ، که در مدارس، نیروگاهها، خودروها، کتابخانه ها، منازل و ... می توان استفاده نمود. Rufo ، گزینه ای مناسب برای اطفای حریق تابلوهای برق و هر محیطی که احتمال بروز حریق وجود دارد استفاده می شود.
رنجبر
وقتتون بخیر
ببخشید توپ های ضد حریق تاریخ مصرف دارند؟
تا چه مدتی؟

گرمایش برودت پارس
سپاس، بله توپ های ضد حریق تا 5 سال تاریخ مصرف دارند.
اکبری
ممنون میشم روش استفاده از گوی ضد حریق را بیان کنید با تشکر
گرمایش برودت پارس
از دو روش می توان از گوی ضد حریق استفاده نمود.
1- در زمان آتش سوزی فردی که گوی ضد حریق در دست دارد در نزدیکی آتش قرار می گیرد و توپ را به سمت حریق پرتاب می نماید، پس از پرتاب توپ درون آتش ماده اطفایی از گوی خارج و سبب اطفاء حریق می گردد.
2- توپ اطفاء در مکان هایی که احتمال وقوع حریق در آنجا وجود دارد نصب می شود. در صورت آتش سوزی و رسیدن شعله آتش به توپ، توپ به صورت خودکار منفجر شده و ماده اطفایی از آن خارج و از گسترش حریق جلوگیری می شود و آتش مهار میگردد.

اکبری
بی زحمت امکان داره قیمت توپ های ضد حریق را بیان کنید؟

1000 کاراکتر باقیمانده است


Firefighting-logo.png

ﯾﺎﻓﺖ آﺑﺎد، ﺑﻠﻮار ﻣﻌﻠﻢ، ﺳﻪ راه ﺟﻮاد زﻧﺪﯾﻪ، ﻧﺒﺶ ﺧﯿﺎﺑﺎن زﻧﺪﯾﻪ، پ 106، طبقه 4، واحد 10.
02166233275 :ﺷﻤﺎره ﺗﻤﺎس 
09194782491
02166223116
:ﺷﻤﺎره ﻓﮑﺲ
ایمیل : gbparsco@gmail.com

Whatsapp Premium

برای مشاوره آنلاین در واتساپ کلیک کنید ویا با شماره های ما تماس بگیرید

چت در واتساپ
Close and go back to page

Search