17:00 - 8:00
همه روزه
02166223116
02166223169
تهران- ﯾﺎﻓﺖ آﺑﺎد، ﺑﻠﻮار ﻣﻌﻠﻢ، ﺳﻪ راه ﺟﻮاد زﻧﺪﯾﻪ، ﻧﺒﺶ ﺧﯿﺎﺑﺎن زﻧﺪﯾﻪ

بلاگ

شرایط ایمنی ساختمان در برابر حریق

شرایط ایمنی ساختمان در برابر حریق

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

شرایط ایمنی ساختمان در برابر حریق ، کلیه ساختمان های در حال احداث و بازسازی نیاز به نصب و اجرای سیستم اعلام حریق و اطفاء حریق دارند. با نصب تجهیزات آتش نشانی در ساختمان در زمان آتش سوزی می توان مانع پیشروی حریق شد. و از بروز خسارات زیاد به ساختمان، اموال، افراد و ... جلوگیری کرد.


ایمنی ساختمان ها در برابر آتش

تجهیزات ایمنی آتش نشانی و نحوه استفاده از آنها می بایست در معرض دید سایرین باشد. در این صورت در زمان وقوع حریق و کلیه بلایای طبیعی، هر یک از ساکنین ساختمان، کارمندان و ... میتوانند از آنها استفاده کنند و سایر افراد را پیش از اینکه حریق پیشروی کند، از خطر آگاه نمایند.

در این مطلب ما چند تجهیز ایمنی آتش نشانی که نصب آنها در هر ساختمانی ضروری است و ایمنی ساختمان در برابر حریق را تأمین می کند، آشنا می کنیم.


آشکارساز (دتکتور):

دتکتور دودی: این دتکتورها دود حاصل از حریق را شناسایی و نسبت به آن عکس العمل نشان می دهند و با استفاده از تجهیزات دیداری یا شنیداری سایرین را از وقوع خطر مطلع می نمایند. آشکارسازهای دودی در قالب های پلاستیکی و در اندازه های متفاوت نگهداری می شوند. در این آشکارسازها، دود معمولاً به صورت نوری و یا یونیزاسیون شناسایی می شود.  

دتکتور حرارتی: این دتکتورها در مکان هایی نصب می شود که دارای حرارت ثابت بوده و حریق حاصله در آن محیط تولید دود نمی کند و با حرارت همراه است، مانند: آشپزخانه، پارکینگ و ... . این آشکارسازها افزایش دما و حرارت را تشخیص و به آنها واکنش نشان می دهند.

دتکتور شعله ای: این نوع آشکارساز وجود شعله و آتش را شناسایی و با به صدا درآوردن زنگ خطر و یا روشن کردن چراغ آلارم به آن واکنش نشان می دهد.

جهت آشنایی کامل با انواع آشکارسازهای اعلام حریق بر روی لینک کلیک نمایید.


سیستم اعلام حریق خودکار:

در این سیستم کلیه تجهیزات آتش نشانی اعلام حریق از طریق کنترل پنل به یکدیگر مرتبط می شوند. به دلیل اینکه این سیستم همیشه بتواند به درستی عمل کند، میبایست مورد نگهداری و آزمایش قرار گیرد.

جهت آشنایی کامل با سیستم های اعلام حریق بر روی لینک کلیک نمایید.


سیستم اطفای حریق:

پس از شناسایی حریق به کمک تجهیزات اعلام حریق، نوبت به سیستم اطفاء حریق میرسد که وارد عمل شود. سیستم اطفای حریق با استفاده از مواد شیمیایی خشک، عوامل مرطوب و یا یک ماده اطفای گازی برای مهار و سرکوب حریق استفاده می شود.

سیستم اطفاء حریق همانطور که در مقالات قبلی گفته شد، شامل:

کپسول آتش نشانی و خاموش کننده های دستی نیز برای مهار و اطفای حریق های کوچک در ساختمان ها و یا مکان های عمومی مورد استفاده قرار می گیرند.

جهت داشتن هر گونه سوال در خصوص مشاوره ایمنی آتش نشانی و خرید تجهیزات آتش نشانی (تجهیزات سیستم اعلام حریق، اطفای حریق، اگزاست فن و ... ) با ما در ارتباط باشید. کارشناسان شرکت گرمایش برودت پارس شما را در داشتن تجهیزات ایمنی در برابر آتش سوزی ساختمان های اداری، مسکونی، تجاری و ... راهنمایی خواهند کرد.  

1000 کاراکتر باقیمانده است


Firefighting-logo.png

ﯾﺎﻓﺖ آﺑﺎد، ﺑﻠﻮار ﻣﻌﻠﻢ، ﺳﻪ راه ﺟﻮاد زﻧﺪﯾﻪ، ﻧﺒﺶ ﺧﯿﺎﺑﺎن زﻧﺪﯾﻪ، پ 106، طبقه 4، واحد 10.
02166223169 :ﺷﻤﺎره ﺗﻤﺎس 
09194782491
02166223116
:ﺷﻤﺎره ﻓﮑﺲ
ایمیل : gbparsco@gmail.com

برای مشاوره آنلاین در واتساپ کلیک کنید ویا با شماره های ما تماس بگیرید

چت در واتساپ
Close and go back to page

Search